ga('require', 'ec');
Blog
 • 6 İnstagram Yöneticisi Ticari Sırlarını Paylaşıyor
  Yayınlayan: Jak Akdoğan | 02 Temmuz 2020

   

  Uyandığımda ilk yaptığım şey, telefonumdaki alarmı kapatmak ve İnstagram'ı açmak oluyor.

   

  Şaka yaptığı düşünenler olabilir ama kesinlikle değilim.

   

  Bir tüketici olarak İnstagram benim en sevdiğim platformlardan biri. Eğlenceli ve ilham verici, aynı zamanda İnstagramda yararlı ve eğlenceli içerikler bulabiliyorum.

   

  Ancak, bir pazarlamacı olarak İnstagram'ı kullanmak, kullancı olarak kullanmak kadar kolay değildir.

   

  Bu nedenle, bir İnstagram hesabını yönetmeyle ilgili en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını sunmak için altı İnstagram yöneticisiyle konuştuk.

   

  Aşağıda, sizlerle birlikte İnstagram yöneticilerinin ticari sırlarına göz atıyoruz;

   

   

   

  İnstagram Yöneticileri En İyi İpuçlarını ve Püf Noktalarını Paylaşıyor

   

   

   

  1.Etkileşime odaklanın.

   

   

  İnstagram'ın ana değer teklifi, platformun insanları ve sevdikleri şeyleri bir araya getirmesidir. Bu nedenle etkileşim, bu platform için en iyi metriktir.

   

  Dijital pazarlama stratejisti ve sosyal medya yöneticisi Vana Korrapati'ye göre, "Ben her zaman bazı takipçilerimi yayınlarıma ekleyerek onlarla etkileşime geçmeye çalışıyorum. Bu, izleyicimi güzel bir sohbet için bir araya getirmiş oluyor."

   

  Bu ipucunu seviyorum çünkü Korrapati belirli bir hedef için belirli bir taktik kullanıyor. Bu, spesifik, ölçülebilir, ulaşılabilir, alakalı ve zamana bağlı bir AKILLI hedefi oluşturduğu anlamına gelir.

   

  Bu niteliklerle hedeflere ulaşma olasılığınız daha yüksektir.

   

  Örneğin, İnstagram'daki hedefiniz sadece farkındalığı artırmak değil. Hangi taktikleri kullanacağınızı ve bunu ister takipçi sayısı, gösterim sayısı, erişim veya etkileşim yoluyla özel olarak nasıl ölçeceğinizi bilmeniz gerekir.

   

  Korrapati, marka bilinirliği hedefini katılım ölçütleriyle ölçer. "İnstagram'daki ana amacım farkındalık yaratmak, bu yüzden takipçi sayısı benim için çok önemlidir."

   

  Ayrıca, sürecini sürekli olarak değerlendirmektedir.

   

  "Etkileşimi anlamak ve stratejimi sürekli olarak değiştirmek için kampanyalarımda İnstagram analizlerini aktif olarak kullanıyorum. İnstagram analizlerinizi değerlendirmemek, yanlış kitleyi hedeflemenize ve alakasız ziyaretçileri yönlendirmenize neden olabilir."

   

   

  2. Duygusal bir bağlantı kurun.

   

   

   

  HubSpot'ta kıdemli bir podcast üreticisi Matthew Brown, İnstagram'ı farkındalık yaratmak ve satın alma niyeti için nasıl kullanacağını anlatıyor.

   

  Ana çıkarımlardan biri duygusal bir bağlantı kurmaktır. İnstagram bunu kolaylaştırır çünkü tüketiciler ve potansiyel müşterilerle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

   

  Bunu, anketler gibi etkileşimli özellikleri kullanarak veya yorumlara zamanında yanıt vererek yapabilirsiniz.

   

  Ayrıca, duygusal bir bağlantı oluşturmak kitlenize olan güveni artırmanıza yardımcı olacaktır.

   

  Kitlenizle olan duygusal bağlantıyı izlemek için yorumlarınıza bakabilirsiniz. Bunlar kullanımı iyi bir metriktir, çünkü kullanıcının yapması çok zaman alır ve insanların içeriğinizle etkileşime girdiği algoritmayı gösterir.

   

   

  3. Görselleriniz markanızla tutarlı olsun.

   

   

  İnstagram ağınızı mükemmel bir şekilde planladığımız günleri geçmiş olsa da, görsel markalama hala önemlidir.

   

  HubSpot'un sosyal medya ekibinde bir kampanya yöneticisi olan Leslie Green'e göre, "Feed yayınları, Hikayeler, IGTV, canlı video ve vurgu kapaklarınızı içeren İnstagram'da tutarlı görsel markalamanın önemini göz ardı etmeyin."

   

  Platformda daha fazla kişi ürün ve marka ararken, İnstagram profilinizi başka bir açılış sayfasında yaptığınız gibi düşünmelisiniz.

   

  Bu, İnstagram'da tutarlı bir marka bilinci oluşturmaya yardımcı olmak için HubSpot'ta yaptığımız gibi marka yönergelerini kullanmanız gerektiği anlamına gelir.

   

  Green, "Sayfanız, birisi sayfanıza ulaştığında görsel olarak iletişim kurmasını istiyorsunuz. İnstagram oldukça görsel bir platformdur, bu nedenle marka hatırlamayı artırmak için bunu sürekli ve tutarlı görsellerle avantaja çevirin."

   

   

  4. İnstagram Hikayelerini Kullanın.

   

   

  İnstagram Hikayeleri ile her gün kitlenize görünebilirsiniz, çünkü Hikayeler kitleniz tarafından fark edilmenin en iyi yollarından biridir.

   

  Aslında, Hikayeleriniz kitlenizin sürekli izlediği bir konu haline gelirse, yayınlarında daha sık görünürsünüz.

   

  HubSpot sosyal medya ekibinde bulunan Kelsi Yamada'ya göre, "İnstagram Hikayelerini çok seviyoruz ve kitleniz de muhtemelen bunu yapıyor. Kendinizinkini göndererek onlarla orada tanışın ve onların hayatları ile ilgilenin. Hikayelerinizi eğlenceli, akılda kalıcı hale getirin."

   

   

  5. Her şeyi test edin.

   

   

  Her trend sizin için uygun olmayabilir.

   

  HubSpot'ta bir sosyal medya yöneticisi olan Kelly Hendrickson'a göre, "Trendleri uygulamadan önce mutlaka test etmelisiniz. Hatırlanması gereken önemli şey bir hesap için işe yarayanın sizin için işe yaramayabileceğidir . "

   

  Bu yüzden test etmeli, öğrenmeli ve tekrar etmelisin.

   

  Ve unutmayın, test ettiğiniz ve uyguladığınız her stratejiyi müşterinizin odağını asla kaybetmeden yapmalısınız.

   

   

  6. Daha akıllıca çalışırken kitlenize değer katın.

   

   

  HubSpot Academy İnstagram hesabının sosyal medya yöneticisi Jennifer Stefancik, İnstagram'da yapılacak en iyi şeyin kitlenize değer sağlamak olduğunu söylüyor.

   

  "Her bir yayının - hem reklam öğesinin hem de başlığın bağımsız öğeler olarak - kitlenize değer verdiğinden emin olun” diyor.

   

  Ama bunu nasıl yapabilirsin?

   

  Stefancik, "Mesajlarınızı ve Hikayelerinizi önceden oluşturmak için Canva'yı (veya benzer bir aracı) kullanın. Onları anında oluşturmak gereksiz yere stresli olabilir ve yazım hatalarına yer bırakabilir."

   

  Önceden yayınlar oluşturduğunuzda, aynı yazı tiplerini, renkleri kullanabilir ve anketler veya sorular gibi etkileşimli özellikler için plan yapabilirsiniz. Bu, içeriklerinizin tutarlı görünmesini sağlar.

   

  Ayrıca, Stefancik, biyo çözümde bir bağlantı kullanmanızı önerir (HubSpot, LinkTree kullanır), böylece takipçileri web sitenizin farklı bölümlerine yönlendirebilirsiniz. Bu aynı zamanda kitleniz için değer yaratmanıza da yardımcı olur.

   

  Bunlar, kullandığımız en başarılı stratejilerden bazıları. HubSpot Academy İnstagram hesap dönüşümlerimizin ayda sadece 6 ABD doları için nasıl% 475 büyüdüğünü görebilirsiniz.

   

  Sosyal medya yöneticilerinden gelen bu ticari sırlar İnstagram'a başlayan herkes için yararlı olsa da, bunları hesabınızda test etmeyi unutmayın. Neyin işe yaradığını görmek için sosyal medya ekibiniz için kullandığınız tüm stratejileri test etmeniz önemlidir.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Jak Akdogan CEO
  Kurucu/Founder @Cevaheer.com
  jak.akdogan@cevaheer.com

   

   

   

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat