ga('require', 'ec');
Blog
 • İSTANBUL JEWELRY SHOW'DA REKOR!
  Yayınlayan: Cevaheer | 27 Mart 2017

  İstanbul Jewelry Show’da, %95 Yurtdışı Ziyaretçi Artışı ile Rekor Büyüme Yaşandı!

   

  Uluslararası fuar organizasyonu devi UBM Rotaforte tarafından düzenlenen, dünyanın 5. büyük uluslararası mücevher fuarı “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Mart Fuarı, 2016 Mart Fuarına kıyasla toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında %32, yabancı ziyaretçi oranında ise %95’lik büyüme ile rekor başarıya imza attı.

   

  32 yıldır kesintisiz ve yılda iki kez düzenlenen “Istanbul Jewelry Show” 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında 44.sünü gerçekleştirdiği “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı ile bir kez daha dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirdi. Son dönemde yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, birçok zorlu süreçten geçen ülkemizde, böylesi kritik bir dönemde dahi yabancı mücevher alıcısı akınına uğrayan “Istanbul Jewelry Show” mücevher fuarı 2016 Mart Fuarı ile kıyaslandığında tekil yabancı ziyaretçi oranında %95’lik, toplam yerli ve yabancı ziyaretçi oranında ise %32’lik büyüme ile rekor bir başarıya imza attı.

   

  Dünyanın Gözü “İstanbul Jewelry Show” ile Kamaştı!

   

  Nihai tüketiciye kapalı olarak düzenlenen ve sadece mücevher sektörü profesyonellerinin ziyaret edebildiği, Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı’nda görücüye çıkan Türkiye kuyumculuk sektöründen, altın, mücevher, pırlanta, renklitaş, yarı-değerli ve değerlitaş, inci, gümüş, gümüştakı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman&yansanayii, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma sektörlerinden 1.200’ün üzerinde önemli mücevher marka ve firmasının çok özel koleksiyonları ve ürünleri, dünya genelinden önemli alıcı ve sektör profesyoneli ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

   

  Türkiye başta olmak üzere Avrupa’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Amerika’ya birçok coğrafyadan önemli alıcıyı ağırlayan ve 16 -19 Mart 2017 tarihlerinde 44.’sü gerçekleştirilen Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı pek çok rekora imza attı. Toplam ziyaretçi oranında %32, yurtiçi ziyaretçi sayısında %15, yurtdışı ziyaretçi sayısında ise %95 oranında rekor bir başarıya imza atan Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, Türkiye dahil toplam 120 ülkeden, 27.500’ü aşkın mücevher sektörü alıcılarına ve profesyonellerine ev sahipliği yaptı.

   

  Ziyaretçi Ülkeler arasında İlk 20;

   

  1.Türkiye

  2.İran

  3.Irak

  4.Cezayir

  5.Suudi Arabistan

  6.Lübnan

  7.BAE

  8.Rusya

  9.Ukrayna

  10.Suriye

  11.Tunus

  12.Bulgaristan

  13.Ürdün

  14.Almanya

  15.Hindistan

  16.İsrail

  17.Romanya

  18.Azerbaycan

  19.Makedonya

  20.ABD

   

  Mücevherin Zirvesi İstanbul Oldu!

   

  Halka kapalı gerçekleştirilen ve sadece sektör profesyonellerinin ziyaret edebildiği 16-19 Mart 2017 Uluslararası “Istanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, son yıllarda olduğu gibi yine Arap Dünyası’nın ve Kuzey Afrika ülkelerinin gösterdiği yoğun ilginin yanı sıra uzun bir aradan sonra Rusya ve bölge ülkeler ile ABD’den İsveç’e, İran’dan Brezilya’ya kadar önemli mücevher alıcılarına 44. kez ev sahipliği yaptı.

   

  Dünyada fason üretim döngüsünden kurtularak, özgün tasarım ürünleriyle adından söz ettiren Türkiye mücevher sektörü, 2017 Bahar trendlerinin yanı sıra 2018 Sonbahar/Kış mücevher modasına dair trend tasarım ve koleksiyonlarını da birbirinden seçkin markaların özel show ve gösterileriyle 44. kez, dünya mücevher alıcılarının beğenisine sundu.

   

  cevaheer.com pırlantanın geleceği…

  kuyumcularaözel, onlinepırlanta, toptanpırlanta, onlinepırlantaborsası

   

   

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat