ga('require', 'ec');
Blog
 • 2020'de Pazarlamacıların Bilmesi Gereken 21 Etkileşimli İçerik İstatistikleri
  Yayınlayan: Jak Akdoğan | 18 Haziran 2020

  Aralık 2018'de Netflix, izleyicilerine platformun ilk interaktif filmi Black Mirror: Bandersnatch’ı tanıttı.

   

  Bandersnatch, bir video oyunu yayınlamak için bir dizi basit ve zor karar vermek zorunda kalan işkence görmüş bir oyun geliştiricisi olan Stefan adlı bir karakteri anlatıyordu.

   

  Stefan'ın kahvaltıda ne yiyeceğine kararı vermesi gerektiğinde ekranda iki seçenek belirirdi. Stefan'ın kaderi, Netflix izleyicilerinin ellerindeydi ve bu sayede bir sonraki olayı seçebileceklerdi.

   

  Görüntüleyenlerin yaklaşık bir trilyon yoldan birini seçmesine izin vererek kendi macera filmini yaratmalarına olanak sağlayan film viral bir hit oldu.

   

  Bandersnatch, Netflix’in sosyal çok fazla konuşulmasını sağladı ve bu online film devi kullanıcıların genel olarak hangi seçimleri yaptığını göstermek için verileri yayınladı.

   

  Bandersnatch'in bu başarısı, eğlence endüstrisindeki dğer markaların da yüksek fiyatlı AR / VR ve hatta video oyunu tabanlı kampanyalarla etkileşimli içerik üretmesine teşvik etti diyebiliriz.

   

  Ancak, henüz AR / VR'de uğraşmaya hazır olmayan küçük veya orta ölçekli bir işletme pazarlamacı olarak, "Etkileşimli içerik gerçekten fiyatına değer mi?"

   

  Evet, etkileşimli içerik son derece ilgi çekicidir, müşterileri çeker ve değer sağlar,  ve aynı zamanda onu geliştirmek için yeni gelişen teknolojide uzmanlığa da ihtiyacınız yoktur.

   

  Aşağıda, etkileşimli içeriğin nasıl büyüdüğünü, markalar için sağladığı faydaları, ortaya çıkan etkileşimli pazarlama teknolojisini ve pazarlamacıların bugün kullandıkları en etkili içerik türlerinden birkaçını vurgulayan 21 istatistik bulunmaktadır;

   

   

  Bilmeniz Gereken 21 Etkileşimli İçerik İstatistikleri

   

   

  Genel Etkileşimli İçerik İstatistikleri

   

   

  B2B alıcılarının% 45'i interaktif içeriğin tercih edilen en iyi üç içerik türünden biri olduğunu söylüyor. (SnapApp)

   

  B2B alıcılarının% 51'i etkileşimli içeriğin ticari zorluklarla mücadelede yardımcı olduğunu söylüyor. (SnapApp)

   

  B2B pazarlamacılarının% 62'si zaten etkileşimli içerik kullanıyor. (DemandGen)

   

  Etkileşimli içerik, statik içeriğe göre iki kat daha fazla etkileşim kazanır. (DemandGen)

   

  Pazarlamacıların% 34'ü içeriklerinin en az% 10'unun etkileşimli olduğunu söylüyor. (DemandGen)

   

  Bu arada, pazarlamacıların% 88'i statik içeriklerinin en az% 10'unun önümüzdeki iki yıl içinde etkileşimli hale getirileceğini söylüyor. (DemandGen)

   

   

   

   

   

  Pazarlamacıların% 77'si, etkileşimli içeriğin "tekrar kullanılabilir" değere sahip olduğu konusunda hemfikir. (İçerik Pazarlama Enstitüsü)

   

  % 73'ü, geleneksel içerik pazarlama taktiklerini etkileşimli içerikle birleştirmenin, kuruluşlarının mesajının korunmasını artırdığını kabul ediyor. (İçerik Pazarlama Enstitüsü)

   

   

  Etkileşimli İçerik Türleri

   

   

  Sınavlar, Anketler ve Etkileşimli Infographics

   

   

  B2B pazarlamacılarının% 85'i zaten stratejilerinin bir parçası olarak etkileşimli Infographics kullanıyor veya kullanmayı planlıyor. (DemandGen)

   

  Women.com, bu tür etkileşimli içeriklerle daha iyi bilinen Buzzfeed'e bile hakim olan çevrimiçi testler için katılımın yarısından fazlasına sahiptir. (Buzzsumo)

   

  % 75, geçitsiz etkileşimli içeriğin markanın “örneğini” sağlayabileceğini ve daha yüksek derecede kurşun beslemesine yol açabileceğini kabul ediyor. (İçerik Pazarlama Enstitüsü)

   

  Bir HubSpot anketinde, tüketicilerin% 15'i sınav veya anket özellikleri ile Instagram Hikayelerinden faydalanmayı tercih etti. Bu etkileşimli içerik türü, üçüncü en popüler Öykü biçimiydi. (HubSpot)

   

   

  Etkileşimli Videolar, AR ve VR

   

   

  B2B pazarlamacılarının% 62'si taktiklerinde etkileşimli videolar kullanmayı planlıyor veya zaten kullanıyor. (DemandGen)

   

  Tüketicilerin% 43'ü etkileşimli video içeriğini diğer video içeriği türlerine göre tercih ediyor, çünkü onlara hangi bilgileri görüntülemek istediklerine ve ne zaman görüntülemek istediklerine karar verebiliyorlar. (MarketingCharts)

   

   

   

   

   

  Ajans uzmanlarının% 38'i müşteriler için web seminerleri üretmeye yardımcı olduklarını söylüyor. (İçerik Pazarlama Enstitüsü)

   

  Ajans çalışanlarının% 45'i markaların sanal etkinlikler veya Soru-Cevap gibi canlı deneyimler oluşturmasına yardımcı oluyor. (İçerik Pazarlama Enstitüsü)

   

  2019'da ABD'de 42.9 milyon kişi VR ürünü, 68.7 milyon kişi ise ayda bir kez AR kullanıyordu. (EMarkete)

   

  2018 yılında, 100 milyon ila 1 milyar dolar arasında bütçeye sahip şirketlerin% 88'i zaten farklı AR formlarını deniyordu. (Deloitte)

   

  VR kullanıcılarının dörtte biri, markalar ve pazarlamacılar için güçlü bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor. (GlobalWebIndex)

   

  Tüketicilerin% 71'i AR deneyimi olan mağazalarda alışveriş yapmayı tercih ediyor (Lumus Vision)

   

  Tüketicilerin% 64'ü VR'nin oyunlarda en fazla potansiyele sahip olduğunu söylerken,% 52'si Film ve TV'deki potansiyelini tanımaktadır. (GlobalWebIndex)

   

   

  Suları Etkileşimli İçerikle Test Etme

   

   

  Öncelikle statik içerik oluşturmaya alışkınsanız, fikrinizi markanızı nasıl daha etkileşimli hale getireceğinizi düşünmek çok zor olabilir.

   

  Neyse ki, 2020'de, suları düşük maliyetli interaktif içerikle test etmek için bir AR uzmanı veya yazılımcı olmanıza gerek yok. Örneğin, kitlelerinizi yoklamak veya test etmek için İnstagram veya Facebook hikayelerinden yararlanabilir, web siteniz için bir değerlendirme oluşturmak için çevrimiçi bir test oluşturucu kullanabilir veya sosyal medyada canlı bir akış planlayabilirsiniz.

   

  Markaların nasıl etkileşime girdiğine dair birkaç harika örnek için bizi takip etmeye devam edin!

   

   

   

   

   

   

  Jak Akdogan CEO
  Kurucu/Founder @Cevaheer.com
  jak.akdogan@cevaheer.com

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat