ga('require', 'ec');
Blog
 • 5 Tür Oluşturmanız Gereken Dijital Pazarlama Teminatı
  Yayınlayan: Jak Akdoğan | 10 Eylül 2020

  5 Tür Oluşturmanız Gereken Dijital Pazarlama Teminatı

   

  Söylemeye gerek yok, ancak pazarlama materyalleriniz geleneksel giden reklamlarla sınırlı olmamalı - özellikle işiniz B2B ise. Elbette, dikkat çekmek savaşın bir parçası, ancak bir potansiyel müşteri web sitenizi ziyaret edip bazı ürün açıklamaları ve bir fiyatlandırma sayfası dışında hiçbir şey görmediğinde ne olur?

   

  Orada daha fazlası olmalı. Yürüyüşe çıkabileceğinizi göstermek için bazı malzemelere ihtiyacınız var. Size ulaşmanıza yardımcı olan bir tür içerik, pazarlama teminatı olarak bilinir ve çeşitli şekil ve boyutlarda olabilir.

   

  Burada, konsepti daha derinlemesine anlayacağız ve meşruiyet oluşturmanıza ve satış çabalarınızı tamamlamanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz en önemli beş pazarlama yardımcı formatını inceleyeceğiz.

   

  Pazarlama teminatı nedir?

   

  Pazarlama teminatı, tipik olarak geleneksel reklamlardan daha bilgilendirici olan medya veya pazarlama malzemeleridir. Araç, genel olarak, satış çabalarını yakından desteklemek için otoriteyi yansıtmak, meşruiyet sağlamak ve potansiyel müşterilerle güven oluşturmak için tasarlanmıştır.

   

  Özünde, pazarlama teminatı, potansiyel müşterilerin neden bahsettiğinizi bildiğinizi bilmelerini sağlamanın bir yoludur. Geleneksel reklamlar kadar gösterişli olmaması gerekiyor. Pazarlama teminatı oluştururken, ilk önceliğiniz genellikle dikkat çekmek değil, dikkat çekmek ve geliştirmek.

   

  Çoğu durumda, pazarlama teminatınıza bakan potansiyel müşteriler şirketinizi merak ederler, ancak size veya teklifinize yakından aşina olmayabilirler. İyi hazırlanmış pazarlama malzemeleri onları rahatlatabilir. Bir müşteri ilişkisini başlatmak ve sürdürmek için gerekli olan güveni oluşturmaya yardımcı olabilir.

   

  Pazarlama teminatı, bazı kapasitelerde eğitici olma eğilimindedir. Doğru yapıldığında, formatın bilgilendirici niteliği, sektörünüz hakkında alanınızdaki diğerlerinin projelendirmiyor olabileceği kapsamlı bir anlayış sergilemenizi sağlayarak kendinizi rekabetten ayırmanıza olanak tanır.

   

  Tüm pazarlama materyalleriniz yalnızca ürününüz veya hizmetinizden bahsetmeye adanmışsa, kendinizi eksik satıyorsunuz demektir. Potansiyel müşteriler satın almaya karar verirken, sadece satılık olanı değil, şirketinizi bir bütün olarak düşünüyorlar.

   

  Ortaya çıktıklarında sahip olabilecekleri sorunları ve endişeleri ele almak için güvenebilecekleri yetkin, yetenekli, bilgili bir kuruluş tarafından ilgilenileceklerini bilmek isterler. Düşünceli pazarlama malzemeleri oluşturmak, bu amaca yardımcı olmanın bir yoludur.

   

  Dijital Teminat Türleri

   

  1. Blog Yazıları

  2. E-kitaplar

  3. Durum çalışmaları

  4. Görüşler

  5. Beyaz kağıtlar

   

  1. Blog Yazıları

   

  İyi bir pazarlama teminatı üretmek, genellikle hedef kitlenize tutarlı bir şekilde değer sağlama meselesidir. Bunu sürekli olarak yapan materyal türünü oluşturmak ve tanıtmak için en iyi forumlardan biri, iyi korunan bir şirket blogu.

   

  Satış çabalarınızı yararlı bilgiler ve kitle katılımı ile sürekli olarak tamamlamanıza olanak tanır - web sitenize trafik çeker ve eyleme geçirilebilir tavsiyeler, uzmanlık ve eğlence yoluyla potansiyel müşteriler yaratır.

   

  Diğer herhangi bir tür etkili pazarlama teminatı gibi, iyi blog gönderileri sektörünüzdeki otoriteyi yansıtabilir. Sektör trendlerine ayak uydurduğunuzu ve alanınızın nüanslarını anladığınızı göstermek istersiniz - sürekli yüksek kaliteli, yararlı içerikler ortaya çıkarmak bu amaca yardımcı olabilir ve beklentilerinizi rahatlatabilir.

   

  2. E-kitaplar

   

  E-kitaplar, katılım yoluyla endüstri otoritesini yansıtmaları gerektiğinden blog yazılarına benzer, ancak tipik blog içeriğinden daha uzun, daha derinlemesine ve daha az atıştırılabilir olma eğilimindedirler. Bu tür bir pazarlama teminatı, genellikle sektörünüzde kazanılmış bir ilgiye sahip potansiyel müşterileri çeker. İşte HubSpot'tan bazı örnekler.

   

  Bazı yönlerden bir E-kitap, genişletilmiş bir blog gönderisine veya birkaç blog gönderisine benzetilebilir. Blog içeriği gibi, bir E-kitap da genellikle erişilebilir bir dil ve doğrudan uygulanabilir tavsiyeler içerir.

   

  Çoğu durumda, E-kitaplar indirilebilir ve yalnızca potansiyel müşterinin iletişim bilgileri karşılığında erişilebilir - bu da onları potansiyel müşteri oluşturma için güçlü bir araç haline getirir.

   

  Şirketinizin nerede durduğunun bir önemi yok, muhtemelen sektöre özgü bilgilerinizi düşünceli bir E-kitaba aktaracak kaynaklara ve bilgiye sahip olacaksınız. Unutmayın, pazarlama teminatınız potansiyel müşteriler ve müşteriler arasında güven inşa edecek şekilde tasarlanmalıdır.

   

  Sektörünüz hakkındaki bilgilerini güvenilir bir şekilde desteklemek için E-Kitaplar çıkarabilirseniz, ürününüzü veya hizmetinizi satın alırken emin ellerde olduklarına onları ikna edebilirsiniz.

   

  3. Örnek Olaylar

   

  Örnek olay incelemeleri, belirli müşterilerin ürününüzden veya hizmetinizden yararlanmanın bir sonucu olarak başarıyı nasıl gördüklerini ayrıntılarıyla anlatan, teklife özel belgelerdir. Bu format, üründen bağımsız olmaması açısından önceki ikisinden farklıdır. İşte bir örnek

   

  Her vaka çalışması, memnun bir müşteri ile işbirliği içinde yapılır. Bu, ürününüzün veya hizmetinizin pratikte nasıl olduğunu gösteren bir çapraz tanıtım biçimidir - potansiyel müşterilerin işleri için neler yapabileceğinizi hayal etmelerini sağlayan bir yol haritası.

   

  Bu listedeki hemen hemen her örnek gibi, vaka çalışmaları eğiticidir. Aktif bir örnek aracılığıyla ürününüzün veya hizmetinizin nasıl çalıştığına dair daha kapsamlı bir açıklama sağlarlar. Aynı zamanda güven inşa etmenin başka bir yolu.

   

  İşletmeniz için kapsamlı bir şekilde kefil olmaya istekli saygın müşterilere işaret edebilirseniz, sonuç veren bir ürün veya hizmet ile şirketinizin sağlam, bilgili bir kuruluş olarak itibarını güçlendirebilirsiniz.

   

  4. Görüşler

   

  Görüşler esasen özetlenmiş, atıştırılabilir vaka incelemeleridir. Birçoğu - çoğu değilse de - potansiyel müşterilerin tam kapsamlı bir vaka çalışmasına girmek için zamanı veya ilgisi yoktur. Onlara ulaşmak istiyorsanız, pasif olarak göz atabilecekleri hızlı içerik sağlamanız gerekecek. Referanslar tam da bunu yapabilir.

   

  İşte HubSpot'tan bir örnek:

   

  pazarlama teminat bonservis

   

  Bu referans, formatın en iyi uygulamasını izler. Görsel olarak ilgi çekicidir, teklifi kimin sağladığını açıkça belirler ve belirli faydalara atıfta bulunur - uygun şekilde bilgilendirici, kolayca sindirilebilir pazarlama teminatının sağlam bir örneği. Sonuçta, iyi bir referans, şirketin meşruiyetini yansıtmaya yardımcı olurken, potansiyel müşterilere tanıtımını yaptığı ürünü daha fazla keşfetmeleri için ilham verir.

   

  5. Beyaz Kitaplar

   

  Beyaz kitap, belirli bir konu hakkında ikna edici, güvenilir, derinlemesine bir rapordur. Genel olarak, bu belgelerden biri bir sorun ortaya çıkaracak ve ona bir çözüm sunacaktır.

   

  Genellikle bir E-kitaptan daha teknik ve daha az erişilebilirdir. Bu, sektörünüzle daha yakından ilgilenen veya sektörünüzle daha yakından ilgilenen bir kalabalığı, konuyla doğal olarak belgenin merkezinde karşılaşabilecek bir kitleyi çekmeyi amaçlamaktadır.

   

  Beyaz kağıtlar, ürün tanıtımları olmamalıdır. Onları objektif ve eğitici tutmak en iyi uygulamadır. Bununla birlikte, seçtiğiniz konuların şirketiniz veya alanınızla ilgili olması gerekir.

   

  Bu tür bir teminatın ayrıca derinlemesine araştırılması, dikkatlice biçimlendirilmesi, cilalanması ve ciddi bir tonda yazılması gerekir. Bu, gösterişli bir dil veya sevimli hileler olmadığı anlamına gelir. İşte HubSpot'un Başka Bir Pazarlama Durumu Değil Raporundan bazı konu örnekleri.

   

  pazarlama teminat raporu

   

  Bahsettiğim gibi, bu makalede listelenen her format bir dereceye kadar proje otoritesine göre uyarlanmıştır - beyaz kitap bu eğilimin en saf örneğidir. Teknik beceriye sahip bir kalabalığa teknik bilgiyi göstermeyi amaçlayan teknik bir belgedir.

   

  İyi hazırlanmış pazarlama materyalleri, size rekabette bir adım önde olabilir. Sadece potansiyel müşteri üretimi için mükemmel bir araç olmakla kalmaz, aynı zamanda işinize potansiyel müşterileri daha rahat ve sizden satın almaya meyilli hale getirmek için bir yetki ve güvenilirlik unsuru sunabilir. Şirketiniz bunu üretmiyorsa, yukarıda listelenen biçimlerden birini denemeyi düşünün.

   

   

  Jak Akdogan CEO
  Kurucu/Founder @Cevaheer.com
  jak.akdogan@cevaheer.com

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat