ga('require', 'ec');
Blog
 • 8 Etkili Facebook Reklam Şablonu İpucu
  Yayınlayan: Jak Akdoğan | 28 Mayıs 2020

  Facebook Reklamları, işletmeniz için bir dizi farklı hedefe ulaşmak için kullanılabilir. Aynı hedefi hedefleyen bir reklam oluştururken ilham şablonları olarak kullanabileceğiniz birkaç gerçek reklam şunlardır:

   

   

  Şablon 1: Video Demo Reklamı

   

   

   

   

   

  Video reklamlar, kullanıcının Haber Beslemesinde oldukça büyük görünür ve statik yayınlardan daha ilgi çekici içerik sunar. Facebook'ta her gün 8 milyar video görüntüleme izlendiğinde, pazarlamacıların denemesi için ilginç ve potansiyel olarak avantajlı bir reklam fırsatı sunar.

   

  Kendi video reklamınızı nasıl oluşturabilirsiniz? İlk olarak, uzunluk ve video boyutu da dahil olmak üzere Facebook video reklam gereksinimlerini anlayın. Facebook çok daha büyük bir video yüklemenize izin verse de videonuzu olabildiğince kısa tutmanızı öneririz. Ürününüzü veya hizmetinizi gösteren bir video oluşturun ve bu talimatları uygulayarak doğrudan Facebook reklam yöneticisine yükleyin.

   

   

  Şablon 2: Foto Model Reklamı

   

   

   

   

   

  Facebook'ta bir başka zengin medya reklamcılığı da bir resim yazısı. Bu, Facebook görsel içeriği desteklemeye başladığından beri en popüler reklam türlerinden biridir. Haber Akışı fotoğraf reklamları için en uygun boyut en az 1080 x 1080 pikseldir, aksi takdirde görüntünüz kırpılır. Görüntünüzü hedef kitlenin ihtiyaçlarına ve onlara en çok neyin çekici geleceğine göre ayarlayın.

   

   

   

  Şablon 3: Çok Ürünlü Reklam

   

   

   

   

   

  Çok ürünlü reklamlar, reklam verenlerin bir reklamda birden fazla ürün sergilemesine olanak tanır. İzleyiciler görüntüler arasında gezinebilir ve her bir ürüne yönelik ayrı bağlantıları tıklayabilir. Farklı blog gönderileri, e-kitaplar veya web seminerleri gibi yalnızca ürünleri değil, her şeyi birden fazla şekilde tanıtabilirsiniz. Bu reklamlar Facebook Power Editor'da oluşturulabilir.

   

   

   

  Şablon 4: Erişim Reklamı

   

   

   

   

   

  Facebook'taki reklamlar yerel farkındalığınızı artırmak için tasarlanmıştır. Yalnızca işletmenizin gerçek yaya trafiğini artırmaya çalıştığınız fiziksel bir konumu varsa çalışır. Bu kategoriye girerseniz, yerel olarak hedeflenen Facebook reklamları sizin için çok uygun olabilir, çünkü Facebook'ta kilometreye kadar hiper hedefleme yapabilirsiniz.

   

  İşletmenizin mağazanızda devam eden bir teklifi veya etkinliği varsa, yalnızca mağazanıza kısa bir mesafede bulunan kişilere görünen birkaç Facebook Erişim reklamı oluşturun. Bu reklamların etkinlikten birkaç gün önce ve etkinlik gerçekleşirken mobil cihazlarda görünmesini sağlayın. Etkinlik sırasında bölgede bulunan ve Facebook hesaplarını akıllı telefonlarından kontrol eden bazı kişilere ulaşmak isteyebilirsiniz.

   

   

   

  Şablon 5: Özel Teklif Reklamı

   

   

   

   

   

  Bir teklif reklamı, bir işletmenin Facebook'ta kullanılabilecek bir ürün veya hizmette indirim sağlayabileceği bir Facebook reklamı biçimidir. Bunun yararı nedir? Nihayetinde satışları artıran alıcının yolculuğunda bir adımı ortadan kaldırır.

   

  Teklif reklamının birçok avantajı vardır. İlk olarak kullanıcıyı doğrudan teklife yönlendirir. Kullanıcı doğrudan Facebook'ta talepte bulunur ve teklif için web sitenize gitme gereksinimi olan herhangi bir sürtünmeyi kaldırır. Tüm Facebook hedefleme seçenekleri mümkün olduğundan, istediğiniz her tür kitleye de ulaşabilirsiniz.

   

  Son olarak, kullanılabilir zaman dilimi, daha önce talep etmiş olan kişi sayısı ve teklifin tam tutarı da dahil olmak üzere, kullanıcının isteyip istemediğine karar vermesi için gereken tüm bilgileri ekleyebilirsiniz. Bu, size maliyet getiren niteliksiz tıklamaları ortadan kaldıracaktır.

   

   

   

  Şablon 6: Etkinlik Reklamı

   

   

   

   

   

  Etkinlik reklamları belirli bir etkinliği destekler. Bu reklamlardaki CTA (aksiyona teşvik butonu) genellikle, barındırılan her yerde kullanıcıları doğrudan bilet satın alma sayfasına gönderir.

   

  Bu tür bir reklamı kullanmak, hedeflenen bir grubun etkinliğinize katılmasını sağlar. Bunlar, seçtiğiniz belirli kitlenin Haber Beslemesinde görünecektir. Etkinlikler çoğu işletmenin büyük bir parçasıdır, ancak insanların küçük bir etkinliğe bile katılmalarını sağlamak zor olabilir. Etkinliğinizi Facebook'ta hedeflenen belirli bir kitleye tanıtmak, doğru türde katılımcıları yönlendirmeye yardımcı olabilir.

   

  Bu biçimdeki iyi bir reklam etkinliğe katılmanın yararını açıkça gösterir: fiyat, tarihler ve bilet satın almak için açık bir CTA.

   

   

   

  Şablon 7: Dopingli Reklam

   

   

   

   

   

  Artırılmış bir yayın, başlangıçta bir şirketin Facebook'un ana sayfasında bulunan ve daha sonra reklamcılık parasıyla güçlendirilen organik bir Facebook yayınıdır.

   

  Facebook Reklam Yöneticisi'nde oluşturulmadığından, bu yukarıdaki reklamlardan farklıdır. Reklamlarda olduğu gibi, güçlendirilmiş yayınlarda kelime sayımı için bir sınır olmadığı için açıklamaya daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Kopyada da bir bağlantınız olabilir.

   

  Eksiler? Artırılmış yayınlar size teklif verme, hedefleme ve fiyatlandırma için daha az seçenek sunar. Daha önce oluşturulmuş bir yayını tanıdığınız için hiçbir tür A / B testi gerçekleştiremezsiniz; sıfırdan bir tane oluşturmuyorsun.

   

   

   

  Şablon 8: Tekrar Hedefleme Reklamı

   

   

   

  Yeniden hedefleme reklamı, bir reklamı önceden tanımlanan belirli bir kişi listesine tanıtır. Belirli bir web sitesini ziyaret ettikten sonra internette sizi takip eden reklamlar gördünüz mü? Ardından bir yeniden hedefleme reklamı gördünüz.

   

  Facebook da aynı kabiliyete sahip. Bir reklam veren, özel bir kitle oluşturmak için Power Editor'a zaten sahip olduğu e-posta adreslerinin bir listesini yükleyerek olası satışların veya müşterilerin listesine reklam verebilir. İyi bir yeniden hedefleme reklamı, markanın ürünüyle zaten ilgilendiğinizi bildiğini kabul eder. (Çünkü onunla yüzleşelim ... yeniden hedefleme biraz ürpertici olabilir.)

   

  Artık ana reklam en iyi uygulamalarını, biçimlerini ve şablonlarını ele aldığımıza göre, yukarıdaki yönergeleri içeren en iyi Facebook reklamlarından bir örneklemeye bakalım.

   

   

   

   

   

   

  Jak Akdogan CEO
  Kurucu/Founder @Cevaheer.com
  jak.akdogan@cevaheer.com

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat