ga('require', 'ec');
Blog
 • Bir İsrail şirketi elmas berraklığını ve rengini ölçen bir teknoloji geliştirdi.
  Yayınlayan: Cevaheer | 15 Aralık 2016

  Elmas alımında Çin, dünyanın en büyük pazarlarından biridir. Bunu göz önüne alan bir İsrail şirketi, bir elmasın netliğini ve rengini doğru bir şekilde ölçebilen ve pırlanta sektöründe çığır açacak bir teknoloji geliştirdi. Teknoloji ayrıca satın alma sürecini basitleştirerek tüketicilerin mücevher raporlarına online olarak erişmelerini sağlıyor.

  Yapılacak en ufak bir hatanın bile on binlerce hatta yüzbinlerce dolara mal olabileceği sektörde geliştirilen bir otomatik bir sistem, elmasları ölçmek için birden fazla kamera ve çeşitli aydınlatma yöntemleri kullanıyor. Daha sonra ölçülen her elmas için bir profil oluşturarak bunları sanal bulut aracılığıyla webe gönderiyor.

  Teknoloji, dünyanın herhangi bir yerindeki tüketicilerin, elmasları ve istatistiklerini çevrimiçi olarak görüntülemelerini ve değerlendirme için bir elmas satıcısına fiziksel olarak ihtiyaç duymalarını engelliyor.

  Dünyanın en büyük üçüncü elmas pazarı olan İsrail’in yıllık yedi milyar dolar olan elmas ticaretinin %40’nı Asya'ya ihraç ettiğini düşündüğümüzde bu ilerleme, İsrail için özellikle Çin ile iş yaparken kritik öneme sahip.

  Çin ekonomisi büyüdükçe, İsrail'in elmas satıcıları da bölgede satışlarını artırma çabası son hızla devam ediyor. Halen Hong Kong ve Çin'de 100'den fazla İsrail menşeeli ofis faaliyet göstermektedir.

   

  Haberin Videosu: 

  http://cfvod.kaltura.com/pd/p/1679301/sp/167930100/serveFlavor/entryId/1_5qjeldkh/v/1/flavorId/1_7oo38bnn/name/a.mp4

   

  kuyumcularaözel, onlinepırlanta, toptanpırlanta,onlinepırlantaborsası

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat