ga('require', 'ec');
Blog
 • E-TİCARET İLE SATIŞLARINIZI ARTIRMANIN YOLLARI
  Yayınlayan: Cevaheer | 10 Temmuz 2017

  E-ticaret, son yıllarda popülerlik kazanan bir alan olmuş ve e-ticaret girişimleri yapan kişi sayısı artmıştır. Hali hazırda mevcut bulunan fiziki işletmesini e-ticarete taşıyan kişiler, doğru stratejiler sayesinde işletmenin daha çok kar elde etmesini, satışlarını arttırmasını, müşteri portföyünü genişletmesini sağlayabilir.

  E-ticaret nasıl yapılır bu noktayı çok iyi bilmek gerekir. E-ticaret hedeflerini gerçekçi bir şekilde belirlemek gerekir. Yani mucizeler beklemeyiniz. Düzenli ve istikrarlı bir çalışma, akıllıca stratejiler izleme ve aşamalı taktikler sonucunda e-ticaret sitelerinde istenen sonuca ulaşılabilir. Peki e-ticaret konusunda mutlu sona nasıl ulaşırsınız? Gelin hep birlikte görelim…

   

  Alışveriş İşlemini Kısa Tutun

  Online müşteriler, sabırsız ve acelecidir bunu unutmayın! Alışveriş işlemini uzun tutarsanız müşteri arkasına bakmadan kaçacaktır. Bu yüzden bu aşamayı kısa ve kolay tutmak önemli bir noktadır. Alışveriş sepeti tamamlama süreci bu yüzden iki sayfadan fazla olmamalıdır. İstediğiniz bilgileri de minimal tutmanız gerekir. Gereksiz bilgileri, bilgi formundan kaldırmak iyi bir çözüm yolu olabilir. Ziyaretçilerinize kolay ve hızlı alışveriş deneyimi sunmak satışlarınızı arttırmanın harika bir yoludur. Özellikle çeşitli analiz araçlarıyla ölçüm yaptığınızda sonuçlar; müşteriler alışveriş sepetine bir şeyler ekliyor ama satın almıyor çıkıyorsa büyük ihtimalle alışveriş sürecinin uzunluğu yüzündendir. Örneğin pırlanta takı satışı yapan bir e-ticaret siteniz var. Bilgi formunda öğrenmek istediğiniz bilgiler müşterinin adı, soyadı, adresi, cep telefonu, e-mail adresi ve kredi kartı bilgileri olmalıdır. Daha fazla bilgi istemek müşterinin alışverişi yarım bırakmasına neden olur.

  Satış öncesi ve satış sırasında canlı destek hizmeti sunmak her zaman iyi bir fikirdir. Müşterilerin ürünler ile ilgili bilgi almasını sağladığınız zaman çok mutlu olacak ve tekrar alışveriş yapmak için geri döneceklerdir.

   

  Fark Yaratın

  Bir düşünün. Sizin markanızın ya da işletmenizin rakiplerinizden farkı nedir? Müşterilere eşsiz bir değer teklifi sunmak, satışlarınızı tahminlerinizden daha çok arttırabilir. Neden müşteriler sizi seçsin? Bu konuyu detaylı bir şekilde öğrenebilmek için öncelikle hedef kitlenizi ve potansiyel müşterilerinizi çok iyi tanımanız gerekir. E-ticarette başarı sağlamak için hedef kitle analizi mutlaka dikkate alınmalıdır. Kullanıcı deneyimini mükemmel hale getirmek müşterilerin sizi tercih etmesini sağlar. Ziyaretçilerin ihtiyaç, istek ve taleplerini doğru analiz ederek en doğru hizmeti en doğru şekilde sunmalısınız. Böylece marka sadakati oluşacak ve sizin farkınız onlar tarafından fark edilecektir.

   

  Güvenli E-Ticaret Deneyimi Sunduğunuzu Gösterin

  Günümüzde e-ticaret sitelerinden alışveriş eskiye göre büyük oranda artsa da hala bazı şeyler oturmuş değil. Çoğu kullanıcı yalnızca bildiği ve güvendiği sitelerden alışveriş yapmayı güvenlik açısından tercih ediyor. Peki siz piyasaya yeni giren bir işletmeyseniz ne yapacaksınız? İnsanların güvenini kazanmak için var olan tüm online güvenlik sertifikalarınızı, hacker safe gibi güvenlik mühürlerinizi internet sitesinin görünür bir yerine ekleyin. Özellikle SSL sertifikası kullanıcıların güvenini kazanmakta önemli rol oynar. Böylece müşteriler rahat bir şekilde kredi kartı bilgilerini sizinle paylaşacaktır. Bu da müşteri sayınızın ve satışlarınızın artmasını sağlayacaktır.

   

  Müşteri Yorumları Önemlidir

  Müşteri yorumlarını kesinlikle dikkate almalısınız. Dijital dünyada kullanıcılar tahminlerinizden hızlı şekilde iletişim kurar. İşletmenizle ilgili en küçük bir olumsuz yorum ise o kadar hızlı yayılır ki şaşırırsınız. Bu yüzden mutlaka müşteri her zaman haklıdır felsefesini benimsemeli ve kaliteli hizmet anlayışı geliştirmelisiniz. Herhangi bir ürününüz için olumsuz yorum yapan bir müşterinin problemini çözmek için iletişime geçmelisiniz. Müşterinin yaşadığı sorunu hemen çözmeli, gerekirse telafi ürünü göndermeli ya da hediye çeki vermelisiniz. Ürün sayfalarında bulunan olumlu müşteri yorumları satışlarınızı büyük oranda arttıracaktır.

   

  Alışveriş Aşamasında Yeni Ürün Teklifi Sunun

  Her zaman alışveriş yapan müşterilerinize satın aldıkları ürünler ile alakalı başka ürünleri teklif edin. Hatta alakalı ürün teklifini satış öncesinde, satış sırasında ve satış sonrasında yaparak müşterilerinize farklı ürünlerin tanıtımını yapmış olursunuz. Birbirleriyle alakalı ürünleri tespit etmek için çeşitli analiz araçlarını kullanarak müşterilerin satın alma davranışlarını analiz edebilirsiniz. Örneğin pırlanta gerdanlık satın alan bir müşteriye pırlanta bir yüzük teklif etmelisiniz. Bunun dışında pırlanta küpe satın alan bir müşteriye, pırlanta bir bileklik teklif etmek satışlarınızı arttırmanın iyi bir yolu olacaktır.

   

   

  cevaheer.com pırlantanın geleceği…

  kuyumcularaözel, onlinepırlanta, toptanpırlanta, onlinepırlantaborsası

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat