ga('require', 'ec');
Blog
 • HAFTALIK PAZAR YORUMLARI
  Yayınlayan: Cevaheer | 30 Kasim 2016

  DÜNYA PIRLANTA PİYASALARINDAN HAFTALIK YORUMLAR

  Elmas ticareti, para birimi iptali nedeniyle sıkı Hint likiditesinin ortasında sessiz kaldı. ABD doları 13 yılın en yüksek seviyesine kadar yükseldikçe Çinliler ve Hintliler temkinli davranıyor. Signet 3Q satışları -3% yükselerek 1.2B $, kar da% 13 artarak 17 milyon $ oldu. Chow Tai Fook'un ilk yarıda -24%'lük bir artışla 2.8 milyar dolar, karı -19% ila 164 milyon dolar, Macy'nin ilk ABD çıkışını açtı. ALROSA 3. Çeyrek gelirleri 70% ila 1.1 Miyar Dolar, kâr 414 milyon dolar ve kaybı 237 milyon dolar. Hindistan Ekim ayı pırlanta ihracatı 37% artışla 2.5 milyar dolara, ham madde  ithalatı 17% artışla 1.3 milyar dolara yükseldi.

  Amerika Birleşik Devletleri: Perakende tüketimi, Şükran Günü hafta sonu öncesinde pozitifti. Düşük işsizlik, tüketici güveni arttırdı ve Aralık ayında faiz artırım olasılığı doların güçlenmesine sebep oldu. Pırlanta piyasası istikrarlı ancak işlem hacmi önceki yıllara göre daha düşük. Mağazalar, 1 ct., G-H, VS2-SI1 pırlanta için istikrarlı bir taleple tatil sezonunda sipariş dolduruyor.

  Belçika: İstikrarlı talep, ancak Hindistan'ın para birimi notlarının iptali masrafları kısıtlı olması nedeniyle likidite yok oluyor. Bayiler belirli tatil siparişlerini doldururken envanter satın almak için çok az para harcıyorlar. Damla ve oval için iyi bir talep. Daha iyi kalitede mavi, pembe ve sarı için pazar gelişiyor.

  İsrail: Ramat Gan'da başka yerlerden daha iyi fiyatlarla çalışmaya çalışan yabancı alıcılarla istikrarlı ticaret devam ediyor. ABD perakende sezonu için yükselen beklentilerle firmalar fiyatlarını sıkı tutuyor. Uzak Doğu'da 0.30 ila 0.50 ct, G-J, VVS-SI, RapSpec A2 elmaslarında talep var. Hong Kong Uluslararası Mücevher Üreticileri Fuarı'na (24-27 Kasım) İsrail’den bir çok tedarikçi katıldı.

  Hindistan: Pırlanta piyasası bayileri para iptali sebebiyle temkinli davranıyor. Küçük ve düşük kaliteli pırlantalar için yerel talep azalmaktadır. İhracatçılar, zayıf rupi karşısında dolar karşısında değer kazandı (Kasım ayında -3% 68.7 / 1 $). Tatil sezonundan önce ABD'nin istikrarlı talebi. İşçiler, Diwali molasından dönerken imalat yavaş yavaş başlıyor. Zorlu talep, sıkı likidite ve düşük kar marjları ile sınırlanmıştır.

  Hong Kong: Bu haftaki Uluslararası Mücevher Üreticileri Fuarı talebi artıracağını umut eden pırlanta bayilerlerde ticareti yavaşlattı. Katılımcılar, bu küçük furarın daha büyük Mart ve Eylül Hong Kong fuarlarından daha güçlü satış fırsatları sunmasını bekliyor. Çin talebi, yuan para birimi dolar karşısında değer kaybettiğinden temkinli (temmuz ayı için% -2 ila 6,9 / 1 $) temkinli. Hong Kong perakende satışları düşmeye devam ediyor.

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat