ga('require', 'ec');
Blog
 • MALİYE BAKANI'NDAN PERAKENDE SEKTÖRÜNE MÜJDELİ HABER
  Yayınlayan: Cevaheer | 14 Nisan 2017

  Maliye Bakanı'ndan Perakende Sektörüne Müjdeli Haber

   

  Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan bir süredir beklenen yazar kasa müjdesi sonunda geldi. 

  Maliye Bakanı Ağbal, bir perakende zinciri içindeki işletmenin mevcutta ofis sistemine entegre eski nesil yazar kasası mevcutsa, 1 Ocak 2018 tarihinden sonra da bu yazar kasalarıyla işlem yapabileceklerini bildirdi. Standartlarını ve kurallarını belirlemek suretiyle bu işletmeler için işlemlerin zorunlu olmaktan çıkarıp ihtiyari hale getirileceğine yönelik açıklaması parekende sektöründe memnuniyetle karşılandı. 

  BU İŞİ ZORUNLU OLMAKTAN ÇIKARACAĞIZ

   

  Maliye Bakanı Yazar Kasalarla ilgili : "Burada şöyle bir esneklik olacak. Herhangi bir perakende zinciri içindeki işletmemizin mevcutta ofis sistemine entegre eski nesil yazar kasası varsa 1 Ocak 2018'den sonra da bunları kullanmaya devam edebilecek. Buradaki amacımız bu işletmelerimizin zaten yazar kasaları var. Bu yazar kasalar bizim amacımıza uygun veri üreten bir sisteme sahipler. Standartlarını ve kurallarını belirlemek suretiyle bu işletmelerimiz için bu işi zorunlu olmaktan çıkaracağız, ihtiyari hale getireceğiz." dedi. 

  1500 DOLAR EK MASRAF OLMAYACAK

   

  Bu açıklama sonrası perakendecilerin bin 500 dolar ek masraf yapmalarına gerek kalmayacağı anlaşıldı. Diğer türlü sektördeki işletmeciler 1 Ocak 2018'e kadar her bir yazar kasa başına bin 500 dolar ek yatırım yapmak zorunda kalacaktır.

   

   

   

   

  cevaheer.com pırlantanın geleceği…

  kuyumcularaözel, onlinepırlanta, toptanpırlanta, onlinepırlantaborsası

   

   

   

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat