ga('require', 'ec');
Blog
 • TARİHİ KAPALIÇARŞININ ALTYAPISI YENİLENECEK.
  Yayınlayan: Cevaheer | 21 Temmuz 2017

  Yaklaşık 4 bin dükkanla hizmet veren Kapalıçarşı'nın atık su ve yağmur suyu hatlarında bakım-onarım çalışması yürütecek
   

   

  Kapalıçarşı'nın altyapısı İSKİ tarafından yenilenecek.

   

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatı ile başlayan çalışma; İstanbul Valiliği, İstanbul 1 Numaralı Yenileme Alanı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu ve Kapalıçarşı Yönetimi ile koordineli gerçekleştirilecek.

   

  İSKİ ekipleri, 30 bin 700 metrekarelik alan üzerinde, 66 sokakta yaklaşık 4 bin dükkanla hizmet veren Kapalıçarşı'nın atık su ve yağmur suyu hatlarında bakım-onarım çalışması yürütecek.

   

  Projeyle Kapalıçarşı'nın 3 bin 700 metre uzunluğundaki altyapı sistemi yeni teknolojilerle ilk defa tamamıyla görüntülenecek. Altyapı sisteminin kayıt altına alınması ve hatların eksiksiz belirlenmesiyle gelecekte de istifade edilecek büyük bir arşiv oluşturulmuş olacak.

   

  Proje ile hem Osmanlı döneminden kalma hem de sonraki yıllarda inşa edilen altyapı hatlarında öncelikle temizlik çalışmaları yapılacak ve sorunlu noktalar kademelerine göre belirlenecek.

   

  - Kazısız çalışma ile çarşının günlük işleyişi kesintisiz devam edecek

   

  Çalışmanın temizlik ve tespit bölümlerinin tamamlanmasından sonra eski ve yeni hatlar üzerinde gerekli görülen noktalarda, kazısız teknoloji ile boru kaplama işi gerçekleştirilecek.

   

  2018 yılı ilk yarısına kadar tamamlanması hedeflenen çalışmada; mecburi baca kapakları inşası haricinde çarşı sokaklarında hiçbir kazı işlemi gerçekleştirilmeyecek.

   

  Kazısız yeni nesil teknolojilerle; altyapı yenileme çalışmalarından çarşı esnafı ile yerli ve yabancı misafirler etkilenmeyecek, Kapalıçarşı'da günlük işleyiş her zaman olduğu gibi devam edecek.


   

   

  cevaheer.com pırlantanın geleceği…

  kuyumcularaözel, onlinepırlanta, toptanpırlanta, onlinepırlantaborsası

   

  Yorumlar
  • data
   data
  Yorum Alanı
En Son Yayınlar
X Kapat
X Kapat
X Kapat
X Kapat